tags

Portal dla miłośników psów i szczeniąt

adopcja, agility, agresja, alergia, bezdomność, bezpieczeństwo, canicross, charakter, choroby, crufts, dieta, dogtrekking, dziecko, hierarchia, hodowla, kąpiel, kolczatka, kupno psa, labrador, lęk, nauka, obedience, opieka, owczarek, pasożyty, pielęgnacja, pies, pochodzenie psa, podróż z psem, pies przewodnik, psy, psy rasowe, rasa, rasy, pies ratownik, rozród psów, schronisko dla psów, sierść, skijorking, spacer z psem, sport z psem, stado, szczekanie, szczeniak, szkolenie psów, socjalizacja, psi szkoleniowiec, psie testy, wakacje z psem, weterynarz, wychowanie psa, wypadki psów, wyprawka dla psa, wystawa psów, wyścigi psów, wzorzec rasy, zabawa z psem, zdrowie żywienie psów.

POZNAJ RASY PSÓW od A do Z

Na naszym portalu znajdziesz opisy ponad 200 najpopularniejszych ras psów.
Nie znajdujesz rasy, której szukasz? Napisz - opiszemy ją dla Ciebie!

więcej »

PIELĘGNACJA SIERŚCI NA CO DZIEŃ I NA WYSTAWY - według ras od A do Z


Pielęgnacja psiej sierści, szczególnie przygotowanie jej do wystaw jest dużą sztuką, przeważnie starannie przez wtajemniczonych strzeżoną.

Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw początkującym wystawcom, podzielić się naszym doświadczeniem i podpowiedzieć im co powinni zrobić, żeby ich pies miał doskonale wypielęgnowaną szatę i wyglądał równie elegancko, jak prezentowane na wystawach gwiazdy.
więcej »

POLECANE ARTYKUŁY:

CO W PORTALU ?

» Kąpać czy nie kąpać?

Większość właścicieli wie, że psa trzeba kąpać. Nie tylko po to by usunąć brud ale także zimową sól, która wysusza sierść.

» Sobolowe spaniele zrobione na szaro

Jeszcze niedawno miały prawo do tytułów, teraz im to zabrano. Jedna decyzja, która zniszczyła dorobek hodowców.

» Sucha karma czy domowe posiłki?

Każda z nich ma swoich zwolenników a także przeciwników. Każda ma plusy i minusy. Jakie - o tym piszemy tutaj ...

» Masz psa jesteś bogatszy

Ten, kto go nie ma, nie wie nawet ile traci. Ten, kto go ma, dostaje tyle, że już nie wyobraża sobie bez niego życia.

» Upinanie kucyka u shih-tzu

Jeśli ktoś chce wystawiać shih tzu musi do perfekcji opanować upinanie kucyka. Pokazujemy na szkicach jak go zrobić.

» Psy z tendencją do otyłości

Często zapominamy o tym, że nadwaga jest przyczyną wielu bardzo poważnych chorób. O tym jak z nią walczyć - tutaj ...

HARD DOG RACE po raz pierwszy w Polsce

 
 
23 wrześnie 2017 roku po raz pierwszy w Polsce wystartował Hard Dog Race - bieg, w którym przewodnik i jego pies muszą zmierzyć się z ekstremalnie trudnymi warunkami terenowymi i pokonać 16 bardzo trudnych, specjalnie przygotowanych przeszkód. Regulamin tego nowego sportu przewiduje biegi o różnym stopniu trudności. W tym roku w Dąbrowie Górniczej zorganizowano bieg stopnia podstawowego - HDR BASE. Jeszcze za wcześnie na podsumowanie, ale wszystko wskazuje na to, że impreza była bardzo udana i zyskała wielu sympatyków.  

Więcej o tym, na czym polega ten sport, piszemy tutaj.
 

"EMIL 2 - czyli kiedy nieszczęśliwe są psy - nieszczęśliwy jest cały świat"

  
Niezwykła książka o wielkiej męskiej przyjaźni już w księgarniach.
Więcej na jej temat oraz informacja gdzie można ją kupić tutaj

Kilka informacji o nas i o poradniku

 PiesPoradnik.pl

jest autorskim portalem przeznaczonym dla miłośników psów, którzy poszukują informacji na ich temat. Zawiera wyłącznie teksty oryginalne, które nigdzie do tej pory nie były publikowane i zostały napisane specjalnie dla portalu PiesPoradnik.pl przez członków Zespołu Redakcyjnego. 


Kim jesteśmy?

- zespołem ludzi pozytywnie zakręconych - psy to nasza pasja! Mamy ogrom własnych doświadczeń jako sędziowie kynologiczni, hodowcy i wystawcy oraz merytoryczne wsparcie lekarzy weterynarii, specjalistów od żywienia, szkoleniowców i behawiorystów.


Dla kogo jest ten poradnik?

  • Wszystkim, którzy chcą kupić psa, pomagamy w podjęciu decyzji szczegółowo opisując ponad 200 ras. Podpowiadamy co trzeba wziąć pod uwagę, by pies pasował do właściciela.
  • Nie potrafimy przejść obojętnie obok psów porzuconych, maltretowanych, czekających w schronisku na nowy dom. Radzimy jak rozszyfrować charakter psa po przejściach i co zrobić, by zwiększyć jego szansę na udaną adopcję.
  • Odkrywamy tajniki psiej psychiki. Radzimy jak wychować i wyszkolić psa oraz jak budować wzajemne relacje, żeby obecność psa w domu była radością a nie utrapieniem.
  • Pokazujemy zasady prawidłowego żywienia i radzimy jak karmić psa na każdym etapie jego życia, by do późnej starości cieszył się dobrą formą i zdrowiem. Omawiamy najczęściej popełniane błędy w żywieniu i radzimy, jak ich unikać.
  • Duży dział poświęcamy psiej sierści. Pokazujemy jak ją pielęgnować i utrzymać w idealnej kondycji. Tylko u nas można znaleźć dokładne wskazówki jak przygotować psy poszczególnych ras do wystaw i jak przy pomocy szaty podkreślić zalety anatomii i zamaskować ewentualne wady.
  • Początkujących wystawców wprowadzamy w tematykę dotyczącą wystaw, uczymy trudnej sztuki wystawiania, pokazujemy jak przygotować psa i jak go zaprezentować, żeby osiągnąć sukces.
  • Radzimy jak ciekawie zaaranżować spacer i rekreację z psem, jak sobie z nim radzić w samochodzie i innych środkach transportu, w plenerze i na wspólnie spędzanych wakacjach.
  • Przedstawiamy zasady prowadzenia hodowli, omawiamy problemy związane z jej założeniem, spełnieniem wymogów formalnych, rozrodem oraz prawidłowym odchowaniem szczeniąt.
  • Pokazujemy najczęściej spotykane choroby psów i działania profilaktyczne, które pozwalają go przed nimi uchronić. Zwracamy uwagę na niepokojące objawy, które powinny skłonić właściciela psa do wizyty w gabinecie lekarza weterynarii.
  • Przedstawiamy problemy związane ze starzeniem się organizmu i radzimy jak dbać o psa, by jak najdłuzej zachował pełną sprawność i zdrowie.  
Jeśli kochasz psy i chcesz wiedzieć o nich jak najwięcej, już dziś dołącz do naszego grona. Podziel się z nami i naszymi czytelnikami swoim doświadczeniem, zadaj pytanie lub zaproponuj temat następnego artykułu.

Serdecznie zapraszamy!

Dziwne przyjaźnie

Polityka prywatności

Sonda

Skąd wiesz o portalu?

Z wyszukiwarki google
Z prasy
Z innej strony internetowej
Od znajomych
Z innego źródła

Prawa autorskie

Wszystkie materiały publikowane w tym serwisie są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2017
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.