Co warto wiedzieć o żywieniu » Nie popełniajmy błędów

6 najczęściej popełnianych błędówChcesz zrobić przyjemność swojemu psu - to zrozumiałe, ale pamiętaj, żeby nie wprowadzić złych zwyczajów, które mogą być trudne do wykorzenienia:


1. Nie dawaj psu jedzenia przeznaczonego dla ludzi. Sposób przyjmowania i trawienia pokarmu przez psa jest inny niż u człowieka. Pies ma szczęki przystosowane do gryzienia a nie rozdrabniania, zupełnie inaczej zbudowany żołądek oraz krótsze jelita.

2. Nie karm psa poza ściśle wyznaczonymi godzinami posiłków, zwłaszcza przy stole. Dawaj psu tylko taką ilość jedzenia, jakiej rzeczywiście potrzebuje. Przekarmianie prowadzi do nadwagi a nawet otyłości, która jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.

3. Unikaj częstych zmian karmy, pies nie potrzebuje urozmaicenia w żywieniu. Każda zmiana karmy wymaga przystosowania się organizmu. Nowy rodzaj karmy wprowadzaj stopniowo, przez kilka dni mieszając nową karmę z dotychczasową.

4. Pies wymaga regularności w żywieniu. Dawaj mu posiłki zawsze o tej samej porze, w tej samej misce i w tym samym miejscu. Pies jest pod tym względem zupełnym przeciwieństwem kota, który ma naturę niezależnego łowcy, lubi mieć cały czas do dyspozycji pełną miskę i podchodzić do niej dwadzieścia razy dziennie, w dzień i w nocy, kiedy tylko ma na to ochotę.

5. Nie dawaj psu słodyczy. Ciastka, cukierki i czekolada są dla niego bardzo szkodliwe. Koniecznie trzeba wytłumaczyć to wszystkim domownikom a szczególnie dzieciom, które lubią dzielić się łakociami ze swoim ulubieńcem. Chcesz psa nagrodzić - daj mu kawałek mięsa albo gotowy, specjalnie dla niego przygotowany smakołyk.

6. Pamiętaj, żeby pies miał stale miskę świeżej, chłodnej wody do picia. Zmieniaj mu ją codziennie, a w czasie upałów nawet kilka razy dziennie, bo mogą się w niej namnożyć chorobotwórcze bakterie.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *
Polityka prywatności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2017
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.