Akcesoria do pielęgnacji sierści

Furminatory


W dziedzinie akcesoriów do pielęgnacji sierści dokonał się wielki postęp. Pojawiły się doskonałe furminatory, którymi bez wielkiego wysiłku można wyczesać martwą sierść i podszerstek. Są niezastąpione szczególnie w okresie linienia, dzięki nim można o około 90% ograniczyć ilość włosa pozostawianego przez psa na dywanach i obiciach mebli. Widoczny na zdjęciu podszerstek to nie jest efekt jednego wyczesywania, ale w ciągu jednego cyklu wymiany sierści z pewnością się tyle uzbiera.


Oryginalne furminatory pochodzą ze Stanów zjednoczonych i są niestety dość drogie. Jest jednak sporo czasem trochę inaczej nazywanych, ale identycznie działających akcesoriów, równie skutecznych, produkowanych w różnych rozmiarach i przeznaczonych do usuwania martwego podszerstka. Wszystkie owczarki i psy zaprzęgowe gubią go w okresie linienia w niewyobrażalnej ilości i tylko takie urządzenie jest w stanie w rozsądnym czasie skutecznie go usunąć. W żadnym przypadku nie da się tego zrobić zwykłą metalową szczotką.Widoczny na zdjęciu Sheed Stopper jest perfekcyjnie wykonany, wyposażony w ostrze zakończone delikatnymi, zaostrzonymi ząbkami, które po zakończeniu pracy trzeba osłonić dołączoną w komplecie plastikową nakładką, żeby się nie stępiły. Należy go używać wyłącznie do suchej sierści, prowadząc ostrze jednym długim pociągnięciem, delikatnie, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, od głowy do ogona i na boki, bez odrywania i bez zbyt mocnego dociskania go do sierści.

Bywają również furminatory uniwersalne z wymiennymi końcówkami, które są bardzo wygodne, jeśli urządzenie ma służyć do pielęgnacji kilku psów różnej wielkości. Pozwalają oszczędzić miejsce i trochę pieniędzy.

Producenci akcesoriów do pielęgnacji prześcigają się w dążeniu do znalezienia czegoś nowego, co ułatwi utrzymanie psiej sierści w nienagannym stanie. Tym razem jest to bardzo dobrze pomyślane połączenie zgrzebła z furminatorem.


Urządzenie po prostym przestawieniu końcówki może pełnić dwie funkcje: bardzo dokładnie rozczesać sierść i podszerstek i zapobiec jej filcowaniu a następnie skutecznie usunąć martwy włos. Ruchoma główka pozwala jednym ruchem wysunąć potrzebną do pracy końcówkę. Jest bardzo przydatne do pielęgnacji psów o silnej, gęstej, podszytej solidnym podszerstkiem sierści.


 

A to ostatnia nowość: DANISH TWIN KING 2in 1, dwustronne zgrzebło/trymer do usuwania martwej sierści i podszerstka. Ma dwa ostrza, które dzięki opatentowanemu przez producenta kształtowi nie przecinają włosa okrywowego. Jest bardzo funkcjonalny, bez najmniejszego zmęczenia można  nim wyczesać nawet dużego psa. Usuwa zarówno podszerstek jak i martwy włos okrywowy. Nadaje się dla psów o krótkim i średniej długości włosie. 


Rasy u których nie powinno się używać furminatora:

wszystkie psy wodne, bedlington terrier, bichon frisé, bolończyk, coton de Tulear, retriwery o kręconym włosie, dandie dinmont terrier, bichon hawański, kerry blue terrier, komondor, lhassa apso, lwi piesek, maltańczyk, pekińczyk, pudel, puli, shar pei, shih tzu, silky terrier, spaniel japoński, yorkshire terier i inne o podobnym typie owłosienia. Nie można go również stosować do sierści gładkiej, delikatnej, bez podszerstka, natomiast z dużą ostrożnością do gładkiej podszytej podszerstkiem.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.