Jamnik wagi ciężkiej


Oto nowa czempionka! 8 - letnia jamniczka Wena z warszawskiej Ochoty waży aż 20 kilogramów. Tym samym zdeklasowała naszą wcześniejszą liderkę - również mieszkankę Warszawy 19 - kilogramową Korę. I to ona teraz dzierży tytuł najgrubszego jamnika w Polsce. Jamniczka swoje zwycięstwo zawdzięcza ludzkiej miłości. Bo kochający ją ponad wszystko właściciel Bogdan Wójcik (53 l.) nie był w stanie odmówić pupilce kolejnych smakołyków. Kiedy jednak zorientował się, że jego Wena nie jest w stanie sama wejść po schodach, kiedy wraca ze spaceru, postanowił zafundować jej odchudzanie. Weterynarze zarządzili specjalną dietę i już wkrótce Wena zrzuci nadwagę i wróci do swojego ulubionego zajęcia - gonienia za podwórkowymi kotami. Tylko kto wtedy zostanie najgrubszym jamnikiem w Polsce? Wciąż czekamy na jeszcze potężniejszego jamnika.

Nasz komentarz:
Nawet największa miłość powinna być rozumna. Dla każdego psa, a szczególnie dla jamnika nie ma nic gorszego niż nadwaga, która powoduje nadmierne obciążenie kręgosłupa i stawów, rujnuje mu zdrowie i nie pozwala w pełni cieszyć się życiem. Chrońmy jamniki przed otyłością - jeśli je naprawdę kochamy. Dla ich dobra!!! Nigdy nie byliśmy i nie jesteśmy czytelnikami Superekspressu. W założeniu tego typu prasy jest pogoń za sensacją, ale czy nawoływanie „wciąż czekamy na jeszcze potężniejszego jamnika!” nie jest dowodem, że redakcji brak ciekawszych pomysłów i powoli schodzi na psy?


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2020
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.