Momo - pomocnik japońskich policjantów 


W amerykańskiej policji od pewnego czasu pracuje maleńka chihuahua, która pomagała w ujęciu groźnych bandytów. Japończycy najwidoczniej pozazdrościli Amerykanom, bo po zdaniu bardzo trudnych egzaminów, wśród psów służących w japońskiej policji znalazła się piękna długowłosa biało brązowa chihuahua o imieniu Momo. Dołączyła do grupy 32 przyjętych ostatnio psów, wśród których przeważają owczarki niemieckie. Jej zadaniem będzie pomoc w poszukiwaniu zaginionych, policjanci mają nadzieję, że będzie bardzo skuteczna, bo może wejść tam, gdzie jej więksi koledzy się nie zmieszczą. Podczas testów w ciagu niespełna 5 minut odnalazła „zasypaną” osobę. Ten wynik zdecydował o przydzieleniu jej do grupy psów poszukujących ludzi zasypanych w czasie trzęsień ziemi.

Źródło: www.sortiedechien.com


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2020
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.