Nie żyje najbogatszy pies świata 


Trouble, najbogatszy pies świata nie żyje. Przeżył 12 lat i mimo że zszedł z tego świata w grudniu, jego śmierć została ujawniona dopiero w połowie nastepnego roku. Był nieodłącznym towarzyszem Leony Helmsley, amerykańskiej miliarderki działającej na rynku nieruchomości. Zmarła w wieku 87 lat i wtedy okazało się, że część ogromnej fortuny zapisała w spadku swojemu ukochanemu pieskowi. Dzięki temu spadkowi Trouble otrzymał 12 milionów dolarów i stał się najbogatszym psem świata, podczas gdy jej wnuki zostały w testamencie całkowicie pominięte. Na skutek ich pozwu sprawa trafiła do sądu i to jego decyzją kwota przypadająca pieskowi została zmniejszona do dwóch milionów dolarów, wnuki dostały sześć milionów, reszta została zdeponowana na specjalnym koncie.

Do dziś nie wiadomo, kto opiekował się maltańczykiem po śmierci jego właścicielki, wiadomo natomiast, że lubił luksus. Wydatki na jego pielęgnację pochłaniały 8000 dolarów rocznie, jedzenie 1200, do tego dochodziły koszty całodobowej ochrony osobistej w wysokości ponad 25.000 $, bo piesek był celem szaleńców, którzy grozili, że go zabiją. Obecnie jego fortuna zasiliła konta organizacji zajmujących się psami potrzebującymi pomocy.

Właścicielka maltańczyka, do której należał między innymi słynny Empire State Building, sieć luksusowych hoteli i najbardziej ekskluzywnych budynków, nazywana była królową skąpców, bo swoim majątkiem tak bardzo nie lubiła się dzielić, że została nawet skazana za niepłacenie podatków na 18 miesięcy więzienia. Miała trudny charakter i mnóstwo wrogów, ale niewątpliwie kochała psy.

Źródło: www.simplebrowser.blogspot.com


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2020
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.