Niezwykłe muzeum barona Haasa


W tym malowniczo położonym zamku mieszka baron Georg Haas, powszechnie znany ze swojej wielkiej miłości do zwierząt, wśród których szczególne miejsce zawsze zajmowały psy. Żyły szczęśliwie, a po śmierci były chowane w podziemiach zamku na specjalnych cmentarzach, w marmurowych grobowcach z drewnianym krzyżem i metalową tabliczką z imieniem. Najbardziej ulubione były preparowane a następnie wypychane i powiększały zgromadzoną przez barona kolekcję. Dzięki temu dziś w zamku Bitov w Czechach można oglądać ponad 200 wypchanych psów przeróżnych ras. Jest to największa taka kolekcja na świecie. Nikt nie wie, gdzie pochowano ulubioną lwicę barona Haasa, która, jak mówi legenda codziennie jadła razem z nim śniadanie.
 
   
 


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2020
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.