Obi dostał medal za odwagę


Obi i jego pan, Phil Wells / PAP

Trzyletni owczarek niemiecki Obi i jego pan Phil Wells znaleźli się na pierwszej linii walk ulicznych w dzielnicy Tottenham, która była kolebką zamieszek. Sytuacja była poważna, w kierunku funkcjonariuszy poleciały butelki, cegły, fragmenty ławek i koktajle Mołotowa, zginęło pięć osób, było wielu poszkodowanych. Obi został ranny w głowę. Po tym zdarzeniu pełnił jeszcze służbę przez kilka godzin, ponieważ policjanci nie zdawali sobie sprawy z ciężkiego stanu zwierzęcia. Dopiero, kiedy zorientowali się, że pies krwawi, trafił do weterynarza, który stwierdził pęknięcie czaszki nad lewym okiem. Od tego czasu Obi przebywał na zwolnieniu i dopiero po całkowitym powrocie do zdrowia wrócił do pełnienia służby w pełnym wymiarze. Bardzo chciał wrócić do pracy, nie podobało mu się, że jego pan idzie na służbę i zostawia go w domu.

Dzielnego psa uhonorowała Międzynarodowa Fundacja na rzecz zwierząt (Ifaw), a uroczystość odznaczenia go medalem za odwagę odbyła się w Izbie Lordów, wyższej izbie brytyjskiego parlamentu. Obi w pełni wrócił do zdrowia i mieszka w Surrey razem z Wellsem, jego żoną i dwójką dzieci. Pozostanie z nimi także po przejściu na psią emeryturę.


Źródło: http://www.bnctv.co.uk


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2021
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.