Pokonał 700 km w poszukiwaniu swojego pana


700 kilometrów pokonał we Włoszech owczarek niemiecki Rocky, by odnaleźć swojego dawnego właściciela z miejscowości Carrara w Toskanii, któremu został ukradziony przed trzema laty.
Właściciel psa wraz ze swoimi dziećmi zajmował się nim od szczeniaka. Byli nierozłącznymi przyjaciółmi. Cała rodzina pojechała z Rockym na wakacje do Salerno na południu Włoch. Pan i pies jeździli razem na przejażdżki skuterem. Podczas jednej z takich wypraw mały jeszcze Rocky został porwany. Zdołał jednak uciec swoim porywaczom, a potem zaopiekowała się nim rodzina z Salerno. Jego nowi właściciele opowiadali, że ciągle im uciekał, najwyraźniej w nadziei znalezienia swego pierwszego domu. Definitywnie przepadł w listopadzie zeszłego roku.

Po dwóch miesiącach z rodziną z Salerno skontaktował się mieszkaniec odległej o kilkaset kilometrów Pizy, by zawiadomić, że znalazł błąkającego się, wyczerpanego, wygłodniałego psa. Jego dane znalazł na obroży. Pies został zawieziony do weterynarza w Toskanii, który w trakcie badań odnalazł tatuaż, wskazujący jego pochodzenie. Lekarz skontaktował się z pierwszym właścicielem Rocky’ego, który natychmiast po niego przyjechał. Do domu wrócili razem, na skuterze.


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2021
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.