Pośmiertnie odznaczony pies bohaterBohaterska labradorka, która 11 września 2001 roku ocaliła swego niewidomego właściciela od śmierci otrzymała pośmiertnie tytuł amerykańskiego psa-bohatera. Sama odznaczenia nie odebrała, bo trzy miesiące wcześniej zakończyła życie. Nagrodę przyznała organizacja American Humane Association (AHA) podczas corocznej uroczystości w Beverly Hills Hilton w Kalifornii.

Czyn, za który została nagrodzona rzeczywiście na to zasługuje. W momencie, kiedy samolot American Airlines uderzył w północną wieżę, trzyletnia wówczas labradorka Roselle wyprowadziła siedzącego za biurkiem na 78. piętrze menedżera działu sprzedaży komputerów Michaela Hingsona. Zeszła z nim na poziom ulicy, dotarła do oddalonej o ponad kilometr stacji metra i schroniła w podziemiach przed spadającym gruzem i pyłem.

"Ona uratowała mi życie. Chociaż gruzy padały wokół nas, a nawet w nas uderzały, Roselle pozostała spokojna"- napisał Hingson wspominając zachowanie swojego wspaniałego psa-przewodnika.


Źródło: www.tvn24.pl


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2021
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.