Sklonowane psy pomogają celnikom w Korei

 
W Korei Południowej na międzynarodowym lotnisku w Seulu, oraz w trzech innych punktach granicznych pracuje od niedawna sześć sklonowanych psów. Są one potomkami dziewięcioletniego już labradora Chase, który przez wiele lat był niezrównanym tropicielem narkotyków. Władze celne wpadły na pomysł sklonowania jego potomstwa w nadziei, że w ten sposób zostaną przekazane jego wyjątkowe zdolności węchowe. Wszystkie szczenięta mają to samo imię - Toppy, stanowiące połączenie angielskich słów "szczenięta jutra" (tomorrow i puppy). Pochodzą z miotu siedmiu szczeniaków, z których wszystkie zostały skierowane na trwające 16 miesięcy szkolenie przygotowujące do wykrywania narkotyków. Sześć z nich z powodzeniem je ukończyło, siódmy z powodu kontuzji został wycofany z projektu. Ich wspaniały ojciec, po którym odziedziczyły zdolności może przejść na zasłużoną emeryturę. Co ciekawe, wszystkie psy tak samo jak ojciec meldują znalezienie narkotyków: siadają i wpatrują się w miejsce, w którym się znajdują.

Pomysł sklonowania wybitnie uzdolnionego psa dał niespotykane efekty, do tej pory średnio zaledwie trzem psom na dziesięć, które zostały zakwalifikowane do szkolenia udaje się je ukończyć z pozytywnym wynikiem. Wziąwszy pod uwagę fakt, że szkolenie psa do poszukiwania narkotyków jest bardzo drogie i kosztuje ponad 22.000 Euro, nowa metoda zapewnia oprócz doskonale pracujących psów również wymierne korzyści materialne. Koreańskimi psami zainteresowane są już służby celne wielu krajów.


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2020
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.