Uggie - filmowa gwiazda na czerwonym dywanie

 
Uggie to dziesięcioletni pies rasy Jack Russell terrier, gwiazda wielokrotnie nominowanego do nagrody Oscara filmu "Artysta". Wkrótce potem, jak skończył 10 lat i po po trudach aktorskiego życia zdecydował się przejść na emeryturę oznajmił, że zamierza wydać swoje wspomnienia. Jego biografia zostanie spisana przez Wendy Holdenas i przygotowana przez wydawnictwo Simon & Schuster’s Gallery Books. Ukaże się w amerykańskich księgarniach już pod koniec tego roku. Opowieść będzie obejmować całe jego barwne życie - od porzuconego psa, który znalazł się w schronisku aż do zaszczytnego miejsca na liście największych i najsławniejszych psich aktorów. Uggie osiągnął to, o czym marzy wiele aktorek i aktorów: partnerował takim sławom jak George Clooney i Jessica Simpson, ale jego największą miłością pozostanie zawsze Reese Witherspoon.
 
Uggie po dekoracji na festiwalu filmowym w Los Angeles

Oficjalnie Uggie jest już laureatem nagrody Palm d’Or (Złota Palma), którą otrzymał na Festiwalu Filmowym w Cannes za rolę w filmie „Artysta” oraz Colliers d’Or (Złota Obroża) na festiwalu w Los Angeles za „wybitną psią interpretację” w tym samym filmie. Na co dzień Uggie jest pełnym energii psem, który, jeśli nie zajmuje się aktorstwem lubi czasem pogonić za kotem.

Źródło: Los Angeles Times


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2020
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.