Wierny pies pilnował trumny swojego pana


Pies byłego komandosa z oddziału SEAL’s wywołał wielkie poruszenie na pogrzebie swojego pana. Podczas ceremonii w kościele, która zgromadziła 1500 osób, czarny labrador o imieniu Hawkeye wyszedł przed tłum i położył się przed trumną z ciałem swojego pana. Pies leżał bez ruchu do końca ceremonii.
- Zrobiłam to zdjęcie i podczas całej ceremonii miałam tylko ten widok przed oczami - mówi kuzynka zabitego żołnierza, Lisa Tumilson. - Próbowałam kilka razy, bo albo płakałam, albo na mównicy obok psa stał komandos SEAL’s i nie mogłam robić zdjęć - dodaje kobieta.

Pies przyszedł na ceremonię z rodziną 35-letniego Jona Tumilsona. Gdy w kierunku mikrofonu ustawionego przy trumnie ruszył pierwszy mówca, jeden z kolegów Jona z jednostki, labrador ruszył za nim. Pies podszedł do trumny swojego pana i położył się pod nią wydając, jak to opisują świadkowie, "westchnienie". Do końca długiej ceremonii pies nie chciał się podnieść. Będzie się nim teraz opiekował kolega zmarłego komandosa..

Jon Tumilson zginął na początku sierpnia w Afganistanie. Był jedną z 38 ofiar zestrzelenia przez rebeliantów śmigłowca Chinook w prowincji Wardak. Wśród ofiar było 17 komandosów SEALs. Była to najcięższa jednorazowa strata ludzkiego życia w historii wojsk zachodnich podczas interwencji w Afganistanie.


Źródło: www.tvn24.pl


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2021
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.