Wystawy - jak poprawić urodę

Barwienie nosa


Nos odbarwia się czasem u nawet bardzo dobrze pigmentowanych psów. Jest to związane z porą roku a u suczek dodatkowo z cyklem hormonalnym. U niektórych psów występuje także zjawisko śnieżnego nosa. Polega to na tym, że latem pies ma idealnie wybarwiony nos, zimą nos bardzo się rozjaśnia, zachowując niekiedy ciemniejszą obwódkę na jego brzegach. Dotyczy to szczególnie psów i kremowym i białym umaszczeniu, choć nie wszystkich. Czasem odbarwienie pojawia się w formie jasnej pionowej kreski, jest to zjawisko sezonowe a jego występowanie wiąże się z niedoborem światła słonecznego.


Jeśli w tym czasie wypada ważna wystawa, można sobie z tym problemem poradzić przy pomocy Cherry Knoll Black-out, specjalnego preparatu do barwienia nosa. Opakowanie zawiera dwie fiolki. Jego stosowanie jest bardzo proste, trzeba się jednak ściśle stosować do zaleceń producenta. Przed barwieniem nos musi być dokładnie osuszony. Patyczkiem higienicznym, takim jak do czyszczenia uszu, nakładamy na nos preparat z jednej fiolki, następnie nowym, czystym patyczkiem nakładamy na nos preparat z drugiej fiolki i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. W momencie połączenia obu preparatów nos zaczyna czernieć.

Kolejność użycia produktów z poszczególnych fiolek jest obojętna, ważne jest, żeby za każdym razem użyć innego, czystego patyczka tak, żeby połączenie obu części preparatu nastąpiło na nosie a nie na patyczku. W czasie tego zabiegu pies nie powinien oblizywać nosa, ponieważ kolor nabiera trwałości dopiero po zupełnym wyschnięciu. Trzyma do dwóch dni, w zależności od tego, jak szybko pies go zliże. Dla bezpieczeństwa warto zrobić wcześniej próbę generalną dla nabrania wprawy i sprawdzenia jak długo nos naszego przyjaciela pozostanie czarny, bo wtedy będziemy wiedzieć, na ile godzin przed wystawą trzeba go przyczernić. Uważajmy, żeby u białego psa nie zabrudzić sierści, jeśli pies będzie zmęczony spacerem, a zawartość fiolek ogrzejemy w dłoni, żeby nie była zbyt zimna, bez problemu powinien pozwolić na upiększenie nosa.

Użycie produktów korygujących i wymaga pewnej wprawy, dlatego też trzeba je odpowiednio wcześniej wypróbować i przećwiczyć ich aplikowanie, bo ten sam preparat może dawać różny efekt w zależności od rodzaju sierści. Taka przezorność oszczędzi wielu nerwów przed wystawą, a nabyte doświadczenie pozwoli równie dyskretnie, co skutecznie zwiększyć wystawowe szanse naszego przyjaciela.

Uwaga

Regulamin wystaw psów rasowych precyzuje: „Zabronione jest traktowanie szaty, skóry i nosa jakimikolwiek środkami, które zmieniają ich strukturę, kolor lub stan. Dopuszcza się jedynie strzyżenie, trymowanie, czesanie i szczotkowanie.”

Wystawa jest konkursem piękności, nie ma co ukrywać, że sporo właścicieli psów przygotowuje je do wystaw przy pomocy różnego rodzaju kosmetyków podkreślających lub poprawiających urodę. Dlatego zdecydowaliśmy się na zamieszczenie na naszym portalu kilku rad jak je stosować. Ilość odwiedzin na tych stronach dowodzi, że ten temat budzi bardzo duże zainteresowanie. Decyzja: poprawiać czy nie poprawiać, należy wyłącznie do właściciela. Tym, którzy się na to decydują radzimy: wypróbujcie wcześniej i nabierzcie wprawy, kosmetyków używajcie w domu a nie na wystawie, zawsze dyskretnie i z umiarem.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.