Pielęgnacja sierści » Szczotkowanie i czesanie

Szczotkowanie psów szorstkowłosych


np. sznaucery, gryfony, teriery, charty szorstkowłose

Psy szorstkowłose nie linieją, muszą być przeciętnie trzy razy w roku trymowane, co oczywiście nie zwalnia ich właścicieli z obowiązku systematycznego szczotkowania. Krótszą sierść na tułowiu najlepiej szczotkować „z włosem” twardą włosianą szczotką, która bardzo dobrze usuwa z niej kurz i zanieczyszczenia. W tych miejscach doskonale sprawdza się gęsty metalowy grzebień, który, jeszcze lepiej niż szczotka wyczesuje martwy włos okrywowy. Do wyczesania martwego podszerstka najlepsza będzie metalowa szczotka o delikatnych zagiętych drucikach.


Niektóre psy należące do tej grupy mają obficie owłosione łapy i brodę (sznaucery), część (teriery szkockie, westhighland teriery) mają bardzo długą szorstką sierść, która oprócz szczotkowania wymaga również rozczesania, bo długi włos ma tendencję do filcowania. Te partie owłosienia najlepiej szczotkować drucianą szczotką, bo bardzo dobrze rozdziela włos. Broda powinna być codziennie rozczesywana metalowym grzebieniem, jej utrzymanie w porządku jest znacznie łatwiejsze, jeśli pies jest karmiony sucha karmą. W przypadku domowego jedzenia, broda musi być niestety myta po każdym posiłku. Wszystkie wymienione szczotki i grzebienie zostały opisane w zakładce Akcesoria do pielęgnacji.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.