Kupno psa » Jakiego psa kupić ?

Trzy razy pomyśl... a raz kup


Bardzo często problem sprowadza się nie do tego, czy w ogóle powinniśmy mieć psa, ale do tego jaki powinien być: duży czy mały, pies czy suka, pełnen energii sportowiec czy też miłośnik spędzania całego dnia na kanapie. To jest podobnie jak z ludźmi: chcemy mieć przyjaciół lub choćby tylko znajomych, ale wśród wielu spotykanych osób są takie, z którymi natychmiast znajdujemy wspólny język i takie, z którymi zupełnie nam nie po drodze.

W przypadku psów, nawet jeśli je wszystkie lubimy, to nie wszystkie do nas i do naszego trybu życia pasują. Żeby uniknąć problemów, zanim zdecydujemy się na kupno, zastanówmy się nad tym, jaki pies będzie najbardziej odpowiedni dla naszej rodziny, mieszkania i stylu życia.                                                                                                                                                                                                                                
Nigdy nie działajmy pod wpływem impulsu, bo to najgorszy doradca. Zakup psa to decyzja na bardzo wiele lat i dlatego koniecznie trzeba się przed jej podjęciem poważnie zastanowić. Spójrzmy uczciwie na sposób, w jaki najchętniej spędzamy czas i wybierzmy taką rasę, która do niego pasuje, bo pies ma temperament zakodowany w genach a my również wyjątkowo niechętnie zmieniamy swoje głęboko zakorzenione przyzwyczajenia.

Dlatego też nie kupujmy psa obdarzonego wielkim temperamentem w nadziei, że to nas zmusi do przeniesienia się sprzed telewizora na rower lub plac agility. Przypomnijmy sobie, co każdego roku wychodzi z noworocznych postanowień rzucenia palenia lub pozbycia się zbędnych kilogramów. Spokojnie przemyślmy decyzję, żeby pies nie stał się jeszcze jednym wyrzutem sumienia w szeregu niespełnionych obietnic i postanowień. Zdecydujmy się na psa, któremu odpowiada ten sam, co nam tryb życia i nie będzie wymagał poświęceń i zmiany przyzwyczajeń. Jest to najlepsza i najkrótsza droga do wzajemnego zrozumienia.

Zdarza się czasem, że w domu pojawia się pies o którym nic nie wiemy, który znalazł się w naszym domu tylko dlatego, że ktoś z rodziny nie potrafił przejść obojętnie obok skrzywdzonego, potrzebującego pomocy stworzenia. Takie zwierzęta najczęściej doskonale się adaptują i silnie przywiązują do nowych właścicieli. One już swoje przeszły, trzeba się więc zastanowić czy starczy nam cierpliwości na odbudowanie jego zaufania do ludzi i ułożenie wzajemnych relacji, bo taki pies ma już swoje przyzwyczajenia. Jeśli zdecydujemy się go wziąć do swojego domu, musimy być pewni, że będzie miał w nim swoje miejsce już na zawsze. Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *
Polityka prywatności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2017
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.