Pies w służbie człowieka » Daje ci więcej niż myślisz

Pies kontroluje jedzenie swojej pani


Meghan jest siedmioletnią dziewczynka, która cierpi na poważną chorobę genetyczną, zwaną stwardnieniem guzowatym Bourneville’a, która prowadzi do powstawania łagodnych guzów nowotworowych w różnych organach ciała i w efekcie do drgawek, napadów epileptycznych oraz opóźnienia w rozwoju. Na dodatek dziecko ma tak ciężką alergię na migdały oraz orzechy włoskie i arachidowe, że zjedzenie nawet niewielkiej ich ilości móogłoby wywołać niebezpieczny dla życia wstrząs anafilaktyczny. Na szczęście dziewczynce towarzyszy suka Lilybelle, mieszaniec pudla z golden retrieverem, która jest po odpowiednim przeszkoleniu i nieomylnie potrafi je wykryć i przestrzec przed ich zjedzeniem. Sprawdza wszystko, co ma zamiar zjeść jej mała pani i jeśli na czymś położy łapę, wiadomo, że dziewczynce nie wolno tego zjeść. Pies potrafi również wyczuć zbliżający się u dziewczynki atak epileptyczny i zaalarmować rodziców, którzy niezwłocznie mogą udzielić jej pomocy.


Na zakup czworonoga zrzucili się wszyscy sąsiedzi i przyjaciele rodziców. Dziewczynka nie rozstaje się z nim ani na chwilę, pies chodzi z nią wszędzie, do szkoły i na spacery, towarzyszy jej nawet w szpitalu. Jej mama twierdzi, że dzięki niemu córka jest spokojniejsza i lepiej znosi zabiegi i leczenie. Od czasu, kiedy pies pojawił się w ich domu są spokojni, że nie dopuści, do tego, by zjadła coś, co by mogło ją zabić. Rodzice sami nie byliby w stanie jej przed tym uchronić, nie da się ukryć, że od tej kudłatej suczki zależy życie ich dziecka. Wierzą jej bezgranicznie i odetchnęli z ulga od kiedy z nimi mieszka mieszka, bo dzięki niej również ich życie wróciło do normalności.
Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *
Polityka prywatności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2017
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.