Pies w podróży » Podróż transportem publicznym

Pies w autobusie


Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego jak wsiąść z psem do autobusu. W praktyce wcale to nie jest takie proste, bo nie wszystkie przedsiębiorstwa transportowe akceptują pasażera z psem. Jeśli już można go zabrać ze sobą, trzeba koniecznie pamiętać o tym, że w autobusie pies musi mieć kaganiec i być na smyczy. Właściciel na życzenie konduktora powinien okazać książeczkę zdrowia psa wraz z ważnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej, po wejściu do autobusu najlepiej od razu stanąć pod ścianą tak, żeby pies nikomu nie przeszkadzał.

ten pies z pewnością nikomu nie będzie przeszkadzał

Często przestrzeń miedzy fotelami jest na tyle duża, że pies się tam doskonale mieści i jeśli są wolne miejsca siedzące możemy podróżować całkiem wygodnie. Zadbajmy o to, by nie kładł mordki na kolanach innych pasażerów i nie ślinił im ubrań, bo nikt, nawet wielki miłośnik psów nie będzie tym zachwycony i lepiej nie stwarzać konfliktowych sytuacji. Pamiętajmy o ogonie naszego przyjaciela i chrońmy go, bo w dużym tłoku ktoś może na niego nadepnąć.

są psy, które w autobusie powinny mieć kaganiec

Jeśli mamy zamiar wybrać się autokarem na wakacje, co wymaga spędzenia w nim wielu godzin, żeby uniknąć niespodzianek, przed podróżą warto sprawdzić jak pies toleruje jazdę, przewożąc go miejskim autobusem. Przed wyjazdem nie powinno się psa karmić, a każdą przerwę w podróży należy wykorzystać na spacer i chwilę zabawy. Nie wolno jednak ani na moment spuścić psa ze smyczy, bo w obcym terenie może się zagubić. Mimo wszystko, na wszelki wypadek powinien mieć przypiętą do obroży adresówkę z kontaktowym numerem telefonu komórkowego właściciela. Warto mieć ze sobą turystyczną butelkę z wodą, żeby móc na postoju psa napoić. Z karmienia lepiej zrezygnować, a już w żadnym wypadku nie dawać kanapek oferowanych przez innych pasażerów.

Nie we wszystkich autokarach jest klimatyzacja, jeśli jej nie ma, a na dworze jest upał, we wnętrzu może być bardzo duszno. Pies przeważnie źle to znosi, można mu wtedy na głowę i kark położyć wilgotny ręcznik. Nie pozwalajm mu natomiast na wystawianie głowy przez okno, bo może się to skończyć zapaleniem spojówek lub uszu. Bardzo żywiołowemu psu po konsultacji z lekarzem weterynarii można podać delikatnie działający środek uspokajający.

małemu pieskowi najlepiej będzie na kolanach swojej pani

Trafiłam przypadkowo na relację pewnej pani, której kierowca autobusu zaproponował przewiezienie psa w skrzyni na bagaż, razem z walizkami. Jak to możliwe, że człowiek tak dalece pozbawiony wyobraźni może być kierowcą autobusu, któremu powierza się życie kilkudziesięciu osób. Do luku bagażowego przedostają się spaliny, które mogą śmiertelnie zatruć psa, ciężkie walizki mogą w trakcie jazdy przesunąć się, przygnieść go i połamać mu kości, nie mówiąc o tym, co przeżywałoby biedne zwierzę zamknięte w takim pudle. Mimo, że wszyscy pasażerowie zgodnie wyrazili swoje oburzenie i zgodnie opowiedzieli się za wpuszczeniem psa do wnętrza autobusu, kierowca pozostał niewzruszony i pani musiała zrezygnować z przejazdu. Na szczęście w następnym autobusie pies był mile widziany.
Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2018
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.