Wystawy - jak poprawić urodę

Nabłyszczanie włosa


Spryskanie sierści preparatem nabłyszczającym przed wejściem na ring daje znakomity efekt przy wszystkich rodzajach owłosienia. Od błyszczącej sierści lepiej odbija się światło, co doskonale podkreśla walory budowy anatomicznej psa.


Tego rodzaju preparaty są przeważnie w aerozolu. Bardzo ważne jest mocne wstrząśnięcie pojemnika przed użyciem, żeby dokładnie wymieszać jego zawartość, bo olejki zbierają się zawsze na górze. Po wyszczotkowaniu sierści, spryskujemy ją z odległości 20-25 cm tak, żeby kosmetyk osiadł równomiernie delikatną mgiełką na całej szacie. Jeśli dyfuzor ustawimy za blisko, może się zrobić się tłusta plama. Długowłosy pies nie może się już położyć aż do wejścia na ring, a przynajmniej do całkowitego wyschnięcia preparatu, żeby nie pozagniatać pięknie ułożonej sierści. Jeśli użyjemy Hery Demelant Poils Longs, oprócz nabłyszczenia, zapobiegnie dodatkowo elektryzowaniu i fruwaniu włosa.

Nieco inaczej jest z psami gładkowłosymi. Panuje dość rozpowszechnione przekonanie, że z tak krótką sierścią nic przed wystawą nie trzeba robić. Nic bardziej błędnego. W tej grupie są psy o pięknej muskulaturze, która jest ich wielkim atutem, takie jak dobermany, dogi, boksery, amstaffy, ale także gładkowłose charty i maleńkie pinczerki.

Przed wystawą pies koniecznie powinien być wykąpany, bo brud na sierści, zwłaszcza w słońcu, jest bardzo widoczny. Brudna sierść zawsze będzie matowa i szara. Przed wejściem na ring spryskujemy sierść preparatem nabłyszczającym, zawierającym olejki (Hery Demelant Actif lub Show Style High Shhen Finishing Spray) i przecieramy irchą lub flanelową szmatką. Nabłyszczenie i lekkie natłuszczenie, tak jak u kulturystów, podkreśla muskulaturę i wyraźnie pogłębia kolor. Wystarczy popatrzeć na stawkę biegających po ringu dobermanów, żeby zobaczyć, jak przyciągają wzrok psy odpowiednio przygotowane.

Użycie produktów korygujących i wymaga pewnej wprawy, dlatego też trzeba je odpowiednio wcześniej wypróbować i przećwiczyć ich aplikowanie, bo ten sam preparat może dawać różny efekt w zależności od rodzaju sierści. Taka przezorność oszczędzi wielu nerwów przed wystawą, a nabyte doświadczenie pozwoli równie dyskretnie, co skutecznie zwiększyć wystawowe szanse naszego przyjaciela.

Uwaga

Regulamin wystaw psów rasowych precyzuje: „Zabronione jest traktowanie szaty, skóry i nosa jakimikolwiek środkami, które zmieniają ich strukturę, kolor lub stan. Dopuszcza się jedynie strzyżenie, trymowanie, czesanie i szczotkowanie.”

Wystawa jest konkursem piękności, nie ma co ukrywać, że sporo właścicieli psów przygotowuje je do wystaw przy pomocy różnego rodzaju kosmetyków podkreślających lub poprawiających urodę. Dlatego zdecydowaliśmy się na zamieszczenie na naszym portalu kilku rad jak je stosować. Ilość odwiedzin na tych stronach dowodzi, że ten temat budzi bardzo duże zainteresowanie.

Decyzja: poprawiać czy nie poprawiać, należy wyłącznie do właściciela. Tym, którzy się na to decydują radzimy: wypróbujcie wcześniej i nabierzcie wprawy, kosmetyków używajcie w domu a nie na wystawie, zawsze dyskretnie i z umiarem.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.