Wystawy

Uwaga na agresorówNa wystawie trzeba bardzo pilnować, żeby pies nie został zaczepiony lub co gorsze pogryziony, dlatego ani na moment nie wolno spuszczać go z oka. Wśród wystawców jest mnóstwo osób nieodpowiedzialnych, które pozwalają biegać psu luzem, bez kagańca a na dodatek idą na piwo zostawiając go pod opieką dziecka. Widziałam na wystawie w Sopocie makabryczny wypadek: na jednego z biegających po ringu wystawowym setterów irlandzkich rzucił się stojący przy taśmie amstaff i dosłownie odgryzł mu część kufy. Przeraźliwy krzyk właścicieli, pełno krwi i okaleczony pies w ciężkim szoku wciąż biegający wokół ringu. Makabryczny widok, którego nie da się zapomnieć. Ktoś złapał amstaffa, ale nie ma jego właściciela. Nagle ktoś kojarzy, że ten pies był ze stojącą obok ringu, bladą jak ściana może dziesięcioletnią dziewczynką z przyklejonym numerkiem wystawowym. Widząc co się stało rodzice uciekli zostawiając ją samą, ale po numerku wystawowym natychmiast ustalono właściciela, którego poszukiwaniem zajęła się wezwana przez kogoś z wystawców policja. Organizatorzy widać uznali, że zdarzenie nie było na tyle ważne, by ktoś z nich pojawił się na miejscu wypadku, jeśli nie po to by pomóc poszkodowanym, to chociaż po to, by im powiedzieć przepraszam. Spłakana właścicielka settera zabrała swojego przyjaciela do domu martwego. Został na miejscu uśpiony, nie miał szans. Nie mogę tego widoku zapomnieć. To się nazywa „święto polskiej kynologii”.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.