Kupno psa » Decyzja o kupnie psa

Gdy jedziemy na wakacje


Jest to jeden z najpoważniejszych problemów związanych z zakupem psa. To właśnie jego lekceważenie jest najczęstszym powodem pozbywania się psów które, jeśli mają szczęście przygarnie ktoś, kogo poruszył ich los, a jeśli szczęścia nie mają, na całe lata pozostaną w schronisku. Jeszcze gorzej, jeśli skonają z głodu i pragnienia przywiązane w lesie do drzewa.

Nie musi dochodzić do takich drastycznych posunięć. Jest bardzo dużo możliwości zorganizowania psu opieki podczas nieobecności właścicieli, tylko trzeba wcześniej o tym pomyśleć, zanim się podejmie decyzję o kupnie psa. Nie wolno dla chwilowego kaprysu narażać zwierzę na taki los. Jeśli ktoś nie ma możliwości zapewnienia psu opieki w czasie wakacji albo nie może zabrać go ze sobą, niech lepiej zrezygnuje z jego posiadania.


Nie widzę problemu w zabieraniu psa na wakacje nie dlatego, że brak mi wyobraźni, tylko dlatego, że nie jestem w stanie zliczyć wakacji jakie spędziłam z moimi psami. Zapewniam wszystkich, którzy obawiają się problemów, że psy są bardzo życzliwie przyjmowane na campingach i w różnego rodzaju domach wczasowych, jeśli tylko nie zanieczyszczają terenu i nie zakłócają spokoju. To, że ktoś protestuje przeciw obecności psa spowodowane jest z reguły nieodpowiedzialnym zachowaniem jego właściciela, który rano uchyla drzwi od domku campingowego, żeby pies mógł załatwić się pod drzwiami sąsiada, albo wyjeżdza na nocną wycieczkę i zostawia w domku psa samego, przestraszonego, który wyje i nikomu nie daje spać. Pies umie tyle, ile go właściciel nauczy tylko czego ma go nauczyć właściciel, któremu brak kultury? Nie widziałam, żeby ktoś protestował przeciw obecności psa, jeśli właściciel zadba, żeby nikomu nie zakłócał wypoczynku. W zakładce Wyjeżdżamy - a co z psem? podpowiadamy jak zapewnić psu opiekę w przypadku, kiedy właściciele jadą w takie miejsce, w które nie mogą go zabrać. Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.