Pies u fryzjera

Fryzjer czy pielęgnacja domowa ?


Salonów fryzjerskich jest bardzo dużo, jak w każdym zawodzie jedne są lepsze, inne gorsze. Jeśli jednak wziąć pod uwagę trud i czas jaki trzeba poświęcić na wykąpanie psa w domu, jego suszenie a potem sprzątanie zalanej wodą łazienki, to powierzenie tego zadania profesjonaliście, który jest do tego doskonale przygotowany i ma odpowiednie wyposażenie, jest wyjściem doskonałym. A przecież oprócz kąpieli trzeba psa ostrzyc, wyczyścić psu uszy i obciąć pazury.


Do pomocy fachowca uciekamy się przede wszystkim wtedy, kiedy nie radzimy sobie z utrzymaniem w porządku długiej sierści. Dotyczy to głównie psów, które nie są wystawiane, ale ich właściciel dba o to, żeby wyglądały schludnie i elegancko. Obojętnie, czy są to psy rasowe czy nierasowe. Dobry specjalista zaproponuje różne krótkie fryzurki, w których pies może wyglądać równie ładnie jak w długim włosie, a właściciel odetchnie od czasochłonnych seansów rozsupływania psiej sierści. Zamiast paradować z kompromitująco sfilcowanym i zaniedbanym psem, lepiej ostrzyc go krótko, na miarę zdolności manualnych i możliwości czasowych właściciela, tym krócej, im mniej ma cierpliwości i czasu na codzienną pielęgnację.

Problem jest również z dużymi psami, które tak samo się brudzą i trzeba je kąpać, ale za nic nie mieszczą się ani w wannie ani w prysznicu. Możliwość skorzystania z pomocy groomera jest w tej sytuacji prawdziwym wybawieniem. Dobry salon dysponuje odpowiednim wyposażeniem, które umożliwia wprowadzenie psa do profesjonalnej wanny przez specjalne, szczelnie zamykane, przeznaczone do tego celu drzwi. Dno jest równe, wyłożone przeciwpoślizgową matą, pies nie traci równowagi i spokojnie poddaje się myciu, bo wykonywany w takich warunkach zabieg jest bardzo dla niego przyjemny.


Dla małych piesków wanna jest oczywiście mniejsza, a wejście do niej nie sprawia im trudności, bo po otworzeniu drzwi do wanny wysuwają się widoczne na jej dole rozkładane schodki.


Psy, które nie wymagają strzyżenia lub trymowania po wysuszeniu czekają już tylko na właściciela. Jest to znakomite ułatwienie z którego warto korzystać, jeśli tylko finanse na to pozwalają.


Po kąpieli przychodzi czas na część najważniejszą. Tak wygląda profesjonalny stół groomerski, ma regulowana wysokość, co pozwala fryzjerowi na komfortową pracę, a psu zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Ruchomą suszarkę na stojaku można ukierunkować w dowolne miejsce, suszenie trwa krócej, bo groomer w tym samym czasie może rozczesywać sierść.


Łańcuchy widoczne na zdjęciu nie są tak groźne jak wyglądają, są z mocnego plastiku i nie pozwalają psu na jakiekolwiek szaleństwa. Takie ograniczenie powoduje, że pies traci ochotę do zeskoczenia ze stołu oraz siadania, co uniemożliwiałoby ostrzyżenie tyłu. Jest to konieczne dla wygody groomera ale jednocześnie stanowi asekurację dla psa.


I wreszcie miejsce bardzo potrzebne w każdym salonie, tu pies może poczekać, jeśli poprzednik nie jest jeszcze gotowy, a także po kąpaniu czy strzyżeniu, jeśli jego właściciele się spóźniają. Pewien duży sklep zdecydował się dla zwiększenia dochodów otworzyć salon. Któregoś dnia ostrzyżono w nim yorka, a ponieważ jego pani jeszcze nie było, założono mu smycz i przywiązano go do jakiegoś mebla. Smycz się rozwiązała, czy też pies ją przegryzł a pies przy pierwszej okazji uciekł na wielką ruchliwą ulicę. Ślad po im zaginął. Wstrzymam się od komentarza, choć aż się prosi.

Pierwsza wizyta w salonie fryzjerskim jest dla psa wielkim przeżyciem. Nowe otoczenie, nieznani ludzie a na dodatek pierwsza być może w jego życiu kąpiel i strzyżenie. Żeby zaoszczędzić mu zbędnego stresu, warto go przygotować. Pies musi być przyzwyczajony do tego, że ktoś obcy go dotyka oraz że przez pewien czas będzie musiał spokojnie pozostać w pozycji stojącej lub leżącej. Naprawdę warto trochę nad tym popracować, żeby ta wizyta nie była dla niego niepotrzebnym stresem. Im będzie spokojniejszy tym krócej będą trwały zabiegi i psiak będzie je milej wspominał.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *
Polityka prywatności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2017
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.