Żywienie według potrzeb » Psy z problemami pokarmowymi

Karmienie psów w okresie choroby i rekonwalescencji



Jeśli pies nie ma apetytu, bo coś mu dolega, nie należy go zachęcać do jedzenia, jak tylko poczuje się lepiej, natychmiast sam okaże zainteresowanie swoją miską. Zdarza się, że robi sobie jednodniową głodówkę i jeśli tylko jest w dobrym humorze nie ma powodu do obaw. Odmowa zjedzenia czegokolwiek, nawet ulubionego smakołyka powinna skłonić właściciela do wizyty u lekarza weterynarii, ponieważ jest wiele chorób, niektórych bardzo poważnych, których pierwszym objawem jest jest brakiem apetytu. Trzeba więc psa obserwować i w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów zaprowadzić go do lekarza.

Pamiętajmy, że przed wizytą w lecznicy nie powinno się psa karmić, bo może się okazać, że potrzebna jest rozszerzona diagnostyka. Są badania, które wykonuje się na czczo, nie mówiąc już o zabiegach chirurgicznych. Niektóre psy bardzo się emocjonują podczas wizyty i może się zdarzyć że dopiero co nakarmiony pies zwróci cały posiłek. Po powrocie od lekarza stosujemy się do jego zaleceń informując o nich również wszystkich domowników a zwłaszcza dzieci.

Po zabiegach chirurgicznych należy stosować się ściśle do zaleceń lekarza. Odrobina głodówki nigdy psu nie zaszkodzi, zbyt wcześnie podane jedzenie może spowodować poważne problemy zdrowotne i opóźnić powrót do zdrowia. Trzeba w tym czasie dobrze schować pojemnik z karmą, żeby pies się do niej nie dobrał, bo może się to skończyć tragicznie. W okresie rekonwalescencji podajemy karmę lekkostrawną, kilka razy dziennie, w małych ilościach. Woda do picia powinna być zawsze świeża i pod dostatkiem. W miarę jak pies zdrowieje wracamy do karmy, która dostawał przed chorobą.

Przy wszystkich innych schorzeniach, które nie wymagają specjalnej diety, podajemy psu tę samą karmę, którą go cały czas karmimy tyle, że częściej i w mniejszych ilościach. Przy stanach zapalnych gardła suchą karmę trzeba namoczyć, bo pies może mieć trudności z przełykaniem. W niektórych przypadkach bardzo pomocne są diety lecznicze, przykładowo przy różnego rodzaju zatruciach, przy których występują biegunki, odpowiednia karma zatrzymuje je już po kilku godzinach. Zapobiega to odwodnieniu organizmu i przyspiesza leczenie, bo pies nie traci sił. Po powrocie do zdrowia wracamy oczywiście do normalnego żywienia.



Do karmienia psów w okresie choroby i rekonwalescencji szczególnie polecamy:
lekkostrawną, niezawierającą chemicznych konserwantów, w 100% naturalną, duńską karmę:

Mills Farm Light


do wyprodukowania 12 kg karmy zużyto 10 kg świeżego mięsa

więcej informacji na www.millsfarm.pl



Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.