Hodowla - rozród » Sprzedaż szczeniąt

Formalności związane z rejestracją szczeniąt


Niezwłocznie po urodzeniu szczeniąt informujemy o tym nasz oddział Związku Kynologicznego. Może to bardzo pomóc w znalezieniu nabywców, ponieważ wiele osób szukających psa zwraca się do Związku z prośbą o wskazanie adresów. Niektóre oddziały publikują na swoich stronach listy aktualnie dostępnych szczeniąt, ale niestety nie wszystkie.Zgodnie z regulaminem hodowca jest zobowiązany:
  • Złożyć w oddziale Związku „kartę krycia” podpisaną przez hodowcę i właściciela reproduktora, a jeśli pies jest zarejestrowany za granicą, również kserokopię jego rodowodu                                                                 
  • Złożyć dokładnie wypełnioną „kartę miotu”.                                                                                          
  • W wyznaczonym terminie, najpóźniej podczas przeglądu miotu, udostępnić szczenięta do wykonania tatuażu. Jego numer musi być zgodny z rejestrem prowadzonym w oddziale                                                            
  • Po wstępnym uzgodnieniu z kierownikiem sekcji dowieźć szczenięta na przegląd hodowlany.
Karta krycia, karta miotu, protokół przeglądu miotu oraz potwierdzenie wykonania tatuażu są podstawą do wystawienia metryczek. Wydaje je zarząd oddziału, w którym zarejestrowana jest suka. Szczenięta powinno się wydawać nie wczesniej niż po ukończeniu 7-8 tygodnia życia wraz z metrykami i książeczkami zdrowia. Nie wolno zapomnieć o rozliczeniu za krycie, zgodnie z wcześniej zawartą umowąSkomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.