Pielęgnacja sierści » Kąpiel na mokro i na sucho

Tylko nie w pralce !!


Japończycy oszczędzają piorąc swoje psy w specjalnych pralkach


Onet na swojej stronie internetowej zamieścił taką informację:
„Właściciele psów i kotów w Japonii oszczędzają na pielęgnacji zwierząt „piorąc” swoich ulubieńców w specjalnych pralkach. Coraz więcej osób korzysta z automatów, które umożliwiają wykąpanie i wysuszenie czworonoga za 1/6 ceny, jaką kosztowałaby taka usługa u profesjonalnego fryzjera zwierzęcego. Podczas trwającego 33 minuty cyklu zwierzak jest myty specjalnym szamponem, spłukiwany i suszony, a cały proces przebiega podobno całkowicie bezstresowo i bezboleśnie.”

 
Myślę, że właściciel, który wpadnie na pomysł wsadzenia swojego psa do tej upiornej maszyny, powinien najpierw zadać sobie pytanie, czy sam by się zdecydował do niej wejść i czy do czegoś takiego wsadziłby własne dziecko, skoro jest tam tak fantastycznie i bezstresowo. Ale co kraj to obyczaj. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nikt nie zdecyduje się na sprowadzenie tego urządzenia do Polski i nasze psy nadal będą kąpane przez właścicieli lub zaprzyjaźnionych groomerów.  

 
Źródło: www.onet.pl
fot. Agencja BE&W Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.