Żywienie według potrzeb » Karmienie psów dorosłych

Karmienie psów dorosłych o zmniejszonej aktywnościSą psy, które prowadzą wyjątkowo mało aktywny tryb życia, czasem dlatego, że takie mają usposobienie, a czasem towarzyszą osobom, które nie lubią wychodzić z domu i najchętniej cały dzień spędzają na kanapie. Jest kilka ras, które z chęcią taki tryb życia akceptują i są szczęśliwe. Dla takiego psa nie ma większej przyjemności niż wyciągnąć się na kanapie obok swojego pana i zapaść w głęboką drzemkę. Problem polega na tym, że jego potrzeby energetyczne są minimalne i karma, jaką otrzymuje powinna być do nich dostosowana.

Dopóki pies nie nie zaczynie przybierać na wadze, może nadal dostawać karmę bytową, czyli przeznaczoną dla tych zwierząt, które prowadzą normalny tryb życia. Jeśli zacznie tyć, a to już niestety zwiastuje problemy zdrowotne, trzeba mu zmienić sposób żywienia. Gdybyśmy mu ograniczyli ilość jedzenia, będzie głodny, powinien więc dostawać karmę niskokaloryczną typu "light", która mimo legawego trybu życia pozwoli go utrzymać w idealnej kondycji i uchronić przed otyłością.

Warto zrobić mały test, żeby przekonać się czy nasz przyjaciel jest legawcem z wyboru czy z konieczności. Być może pies chętnie by pobiegał, gdybyśmy mu tylko dali taką możliwość. Wyjdźmy więc z nim w bezpieczne miejsce, rzućmy mu piłkę i spuśćmy go ze smyczy. Jeśli zacznie za nią gonić, to znaczy, że brakuje mu ruchu, właściciel powinien wyciągnąć z tego wniosek, kupić wygodne trampki do biegania i również zmienić tryb życia. Jeśli pies położy się na trawie i nawet nie spojrzy na piłkę, mamy do czynienia ze znakomicie dobranym duetem tyle, że w niedługim czasie i pies i jego pan będą mieli problemy z nadwagą i zdrowiem.Do karmienia psów o małej aktywności polecamy:
doskonałą, niezawierającą chemicznych konserwantów, w 100% naturalną, duńską karmę: 

Mills Farm Light
do wyprodukowania 12 kg karmy zużyto 10 kg świeżego mięsa

więcej informacji www.millsfarm.plSkomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.