Pies w podróży » Jedziemy samochodem

Co warto mieć dla psa w samochodzie?


Przezorny zawsze ubezpieczony. Mądra zasada, bo rzeczywiście często brakuje nam w samochodzie kilku drobiazgów, które bardzo ułatwiają życie. Niektóre z nich rzadko są potrzebne, ale zawsze warto je mieć pod ręką nawet na wszelki wypadek, bo ich brak może się okazać bardzo kłopotliwy.                                                                                                  
 

W składzie podręcznego zestawu samochodowego dla psa powinny się znaleźć:

  • Transporter lub pasy bezpieczeństwstwa, w zależności od wielkości psa                                                                                              
  • Miska i woda do picia. Najwygodniejsza jest miska turystyczna, bo zajmuje mało miejsca i pasują do niej wszystkie znajdujące się w handlu butelki z wodą mineralną. W miejscu, gdzie na zdjęciu widać palec jest gwint, w który wkręca się butelkę z wodą. Potem całość się składa jak scyzoryk, chowa do schowka i otwiera na następnym postoju. Całość jest wielkości małej plastikowej butelki. Oczywiście można psa napoić z tradycyjnej miski, jest jednak mniej praktyczna, bo trzeba ją postawić na ziemi, więc szybko się brudzi, a potem mokrą schować do bagażnika.                                                                                                                                
  • Podręczny zestaw do wytarcia łap. Zajazdy leśne bywają w opłakanym stanie. Nie można puszczać psa luzem i trzeba cały czas patrzeć pod nogi, żeby w coś nie wdepnął. A jeśli się to zdarzy, trzeba mieć w bagażniku zestaw ratunkowy, bo podróż ze śmierdzielem nie należy do przyjemności. Potrzebny jest przede wszystkim mały kanisterek z wodą, szczotka na rączce do obmycia łap, stary frottowy ręcznik i w sytuacjach krytycznych specjalny preparat skutecznie niwelujący ten mało sympatyczny zapach. Dla właściciela przyda się para jednorazowych lateksowych rękawiczek.
  • Zabawka lub gryzak. Pies, który lubi podróże samochodem zazwyczaj je przesypia. W czasie, gdy nie śpi, lepiej, żeby się nie nudził. Doskonałą zabawką jest bawełniany gryzak, jeśli odrobinę natrzemy go wędzoną kiełbasą nic go od niego nie oderwie. Jest bardzo przydatny dla psa skłonnego do choroby lokomocyjnej, który nie powinien patrzeć przez okno, bo uciekający krajobraz potęguje jej objawy.                               
  • Leki. Dla psów wrażliwych, które bardzo źle znoszą podróż samochodem zawsze warto mieć pod ręką odpowiedni lek, którego wybór oraz dawka muszą być skonsultowane z lekarzem weterynarii. Pamiętajmy, że trzeba go podać zanim wystąpią objawy choroby lokomocyjnej. Na wypadek skaleczenia łapy na kawałku rozbitej butelki, których jest sporo przy każdym zajeździe, warto mieć również podręczną apteczkę. Nie trzeba wozić osobnej apteczki dla psa, może być ta, która jest w samochodzie, trzeba ją tylko odpowiednio doposażyć. Chodzi o to, by w samochodzie było wszystko, co jest potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy.

  • Peleryna przeciwdeszczowa lub chociażby kawałek cienkiej folii na wypadek, gdyby mimo deszczu trzeba było zrobić przerwę, żeby pies mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. To nas uratuje przed zupełnym przemoczeniem sierści, zmoczeniem tapicerki i przeziębieniem psa. 
  • Dokumenty psa. Zawsze powinniśmy mieć ze sobą jego książeczkę zdrowia oraz świadectwo szczepienia przeciw wściekliźnie. Jeśli jedziemy za granicę musimy posiadać wszystkie dokumenty wymagane w kraju, który jest celem naszej podróży.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2018
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.