Pies u fryzjera

Spa dla psa



Salony pielęgnacji dla psów mnożą się jak grzyby po deszczu. Bardzo często prowadzone są przez miłośników zwierząt, którzy potrafią nie tylko profesjonalnie zająć się sierścią naszych czworonożnych przyjaciół, ale także mają dużą wiedzę na temat ich psychiki.

Co to jest SPA dla ludzi wie każdy, SPA dla psów ciągle budzi zdziwienie, bo stale jest to nowość. Moda przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, na początku bardzo nieliczne salony zaczęły nieśmiało oferować zabiegi relaksujące dla psów, teraz aromaterapię spotyka się w ofercie wielu psich fryzjerów. Polega ona na kąpieli specjalnymi szamponami zawierającymi różne składniki kojące i relaksujące, w czasie której groomer wykonuje masaż przy pomocy dłoni lub strumienia wody o zmiennym natężeniu.

Aromaterapię można stosować również w domu przy okazji rutynowej kąpieli, do której stosujemy specjalne szampony, które oprócz właściwości myjących maja także działanie terapeutyczne.


Na przykład:
  • szampon lawendowo - rumiankowy Espree Perfect Calm Lavender Shampoo
ma właściwości przeciwzapalne, głęboko regenerujące, antyseptyczne a ponadto eliminuje nieprzyjemny zapach skóry i sierści. Stosuje się go u psów ze skłonnością do podrażnień skóry.
  • szampon Espree Instant Relief Peppermint Shampoo
zawiera mentol i miętę pieprzową, otwiera pory skóry, eliminuje substancje toksyczne, łagodzi bóle mięśni i stawów. Psom z problemami stawowymi, oraz wszystkim staruszkom taka kąpiel uzupełniona masażem przyniesie wyczuwalną ulgę.

Po nałożeniu szamponu wykonujemy delikatny kilkuminutowy masaż, który uaktywnia działanie olejków i powoduje, że wnikają głęboko w skórę. 




Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *
Polityka prywatności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2017
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.