Co warto wiezieć o żywieniu » Nie popełniajmy błędów

Zasady zmiany karmy


Jeśli pies dobrze toleruje karmę a ta w dodatku mu służy, nie ma potrzeby jej zmieniać, choć u większości psów przebiega ona bez najmniejszych problemów. U psów z wrażliwym przewodem pokarmowym w pierwszych dniach podawania nowego pożywienia mogą pojawić się problemy trawienne, w szczególności rozluźnione stolce. U tych psów nową karmę trzeba wprowadzać stopniowo, ale ta niewielka niedogodność nie powinna nas zniechęcić do zmiany, zwłaszcza, jeśli zmieniamy ją na lepszą. Optymalnym czasem przejściowym jest okres 7 dni.


Program zmiany karmy może wyglądać następująco:

• 1 i 2 dzień - 75% dotychczasowej karmy + 25% nowej
• 3 i 4 dzień - 50% dotychczasowej karmy + 50% nowej
• 5 i 6 dzień - 25% dotychczasowej karmy + 75% nowej
• Począwszy od 7- go dnia wyłącznie nowa karma.

Przestrzegam przed zmianą karmy w podróży, zwłaszcza przed tak drastyczną jak podanie psu przyzwyczajonemu do dobrej suchej karmy pożywienia z puszki. Kiedyś zrobiłam ten błąd i po wystawie dałam psom konserwy, które wszyscy uczestnicy dostali od sponsora. Wracałam przez pół Europy odwiedzając wszystkie przydrożne zatoczki, cały czas w nerwach, czy moje psy zdołają dotrzymać do następnej. Pochorowały się wszystkie moje psy, potem okazało się, że moi znajomi mieli podobne problemy. Choć wróciłam z trzema CACIB-ami, wspomnienia z drogi powrotnej przyćmiły te z wystawy. Jakie szczęście, że psy nie dostały ich przed wejściem na ring!Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *
Polityka prywatności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2017
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.