Pies w podróży » Podróż transportem publicznym

Pies w taksówce


Warto wiedzieć, że taksówkarz nie ma obowiązku zabrać pasażera z psem. Zamawiając taksówkę przez telefon, trzeba zawsze uprzedzić, że będzie nam towarzyszył pies i poprosić o przysłanie kierowcy, który zaakceptuje jego obecność w samochodzie. Można dodać kilka istotnych informacji, np. że pies jest maleńki i podróżuje na kolanach właścicielki, lub że jest potężny, ale został nauczony i siada na podłodze między fotelami, tylko trzeba mu odsunąć przednie siedzenie. Oczywiście łatwiej znaleźć chętnego do przewozu ratlerka niż mastiffa, dlatego koniecznie należy uzyskać akceptację kierowcy. Stawianie go przed faktem dokonanym może być ryzykowne. Jedno jest pewne, warto porozmawiać z dyspozytorem, łatwiej znajdziemy taksówkę, jeśli nabierze przekonania, że rozmawia z osobą odpowiedzialną, która zadba o to, żeby pies nie zniszczył lub nie zabrudził wnętrza samochodu. 

Moje psy uwielbiają jazdę samochodem i nigdy nie miałam z tym problemu. Choć rzadko korzystam z taksówek, to jednak ilekroć chciałam pojechać z psem, zawsze spotykałam się z życzliwością a nawet entuzjazmem, bo są dobrze wychowane. Zostawmy po sobie dobre wrażenie. Starajmy się, by pies nie władował się z ubłoconymi łapami na siedzenie, nie wygryzł go i nie zostawił na nim kłębów liniejącego włosa, bo to głównie beztroska właścicieli jest powodem, dla którego taksówkarze nie chcą wozić psów. I trudno im się dziwić, jeśli zamiast jechać po następnego pasażera muszą pół godziny czyścić tapicerkę. Nikt z nas nie byłby zachwycony, gdyby jadąc do teatru w ciemnym garniturze wysiadł z taksówki z białymi od sierści plecami. 

Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2018
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.