Jedziemy po sukces » Wystawowy savoir vivre

Kamyczek do ogródka organizatorówWystawcy nie zawsze zachowują się tak jak trzeba, niestety organizatorom wystaw też można co nieco wypomnieć, jak chociażby powierzanie oceny sędziom, którzy stawiają do porównania pierwszego psa z klasy championów z drugim, zamiast z pierwszym z klasy otwartej, a także sędziom nazbyt powolnym, którzy niewielką liczbę psów sędziują tak długo, że zwycięzca nie ma szans zdążyć na Best in Show. Wielu wystawców do rozpaczy doprowadza widok tego samego sędziego na kolejnej wystawie, a także zmiana obsady w ostatniej chwili, co utrudnia planowanie wystaw i całkowicie blokuje zbieranie certyfikatów do tytułu championa lub interchampiona. Szkoda również, że niektórzy sędziowie zamiast uroczyście wręczać dyplomy i uzasadniać werdykt, rozdają medale wsadzone w kartę oceny w takim pośpiechu, jakby za chwilę odchodził im ostatni autobus.

Dużym problemem bywa słabe oznakowanie dojazdu na wystawę. Trudno także znaleźć miejsce, w którym dyżuruje lekarz weterynarii. Jeden jedyny raz moja suczka bardzo pilnie potrzebowała jego pomocy, niestety kiedy go z trudem znalazłam nie był w stanie jej udzielić, a nawet składnie mówić, bo podobno zaszkodził mu … upał. Na szczęście wśród publiczności znalazła się lekarka bardziej odporna na wysoką temperaturę, która natychmiast się nią zajęła, pojechała z nami do najbliższej apteki, gdzie przy wielkiej życzliwości i pomocy pań farmaceutek niemal cudem uratowała jej życie.

Nie widać na wystawach osób pilnujących porządku, nie w sensie sprzątania nieczystości, choć i to by się przydało, ale takich, które mogłyby służyć wystawcom i zwiedzającym pomocą w przypadku pogryzienia, lub różnego rodzaju konfliktów, gdzie interwencja organizatora bardzo by się przydała. Widziałam sporo takich zajść, przedstawiciela organizatora wystawy nigdy.
Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.