Pies uratował swojego pana dzwoniąc pod 911


To niezwykłe zdarzenie miało miejsce w w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Scottsdale w Arizonie. Owczarek niemiecki, o którym mowa należał do grupy psów przeszkolonych do niesienia pomocy swojemu ciężko choremu właścicielowi w sytuacji, w której on sam nie byłby w stanie tego zrobić.
 
 

W domu pana Stalnakera został zainstalowany specjalny przycisk, który inicjował połączenie z numerem 911, a w rejestrach policji figurowało jego nazwisko z informacją, że jego pies potrafi je uruchomić. Któregoś dnia doznał wylewu krwi do mózgu, stracił przytomność, ale jego pies nie zawiódł, natychmiast uruchomił przycisk i wezwał pomoc. Dzięki inteligencji psa jego właściciel szybko znalazł się w szpitalu, gdzie po dwóch dniach poczuł się lepiej i dowiedział się, że swojemu przyjacielowi zawdzięcza życie.


Źródło: www.syracuse.com


Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2021
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.