Szkoleniowiec uratował psa

Wydarzenie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Sultan, bokser biorący udział w szkoleniu, nagle przewrócił się przestał oddychać. Zrozpaczona właścicielka była już przekonana, że straciła swojego przyjaciela. Na szczęście trener prowadzący szkolenie natychmiast przystąpił do reanimacji, przez kilka minut wykonywał masaż serca i sztuczne oddychanie. W pewnym momencie pies zaczął dawać oznaki życia a po chwili normalnie oddychać. Okazało się, że wprawdzie mężczyzna wiele lat pracował z psami, ale zabieg reanimacji znał tylko z teorii. W praktyce wykonywał go po raz pierwszy, w dużej mierze kierując się instynktem i zdrowym rozsądkiem. Jego opanowanie i wiedza uratowały psu życie. Po przewiezieniu do kliniki stwierdzono, że Sultan ma problemy kardiologiczne, co spowodowało, że przeszedł zawał serca i zalecono mu bardziej oszczędny tryb życia.


Dzięki człowiekowi, który zachował zimną krew i pospieszył choremu psu z pomocą, ta dramatyczna historia skończyła się szczęśliwie. Przypadkowy przechodzień sfilmował tę akcję telefonem komórkowym a specjaliści orzekli, że została wykonana tak poprawnie, że może z powodzeniem służyć jako film instruktażowy.

Źródło: www.conseilsveterinaire.com

Powrót | Zobacz pozostałe aktualności

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2020
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.