tags

Portal dla miłośników psów i szczeniąt

adopcja, agility, agresja, alergia, bezdomność, bezpieczeństwo, canicross, charakter, choroby, crufts, dieta, dogtrekking, dziecko, hierarchia, hodowla, kąpiel, kolczatka, kupno psa, labrador, lęk, nauka, obedience, opieka, owczarek, pasożyty, pielęgnacja, pies, pochodzenie psa, podróż z psem, pies przewodnik, psy, psy rasowe, rasa, rasy, pies ratownik, rozród psów, schronisko dla psów, sierść, skijorking, spacer z psem, sport z psem, stado, szczekanie, szczeniak, szkolenie psów, socjalizacja, psi szkoleniowiec, psie testy, wakacje z psem, weterynarz, wychowanie psa, wypadki psów, wyprawka dla psa, wystawa psów, wyścigi psów, wzorzec rasy, zabawa z psem, zdrowie żywienie psów.

POZNAJ RASY PSÓW od A do Z

Na naszym portalu znajdziesz opisy ponad 200 najpopularniejszych ras psów.
Nie znajdujesz rasy, której szukasz? Napisz - opiszemy ją dla Ciebie!

więcej »

PIELĘGNACJA SIERŚCI NA CO DZIEŃ I NA WYSTAWY - według ras od A do Z


Pielęgnacja psiej sierści, szczególnie przygotowanie jej do wystaw jest dużą sztuką, przeważnie starannie przez wtajemniczonych strzeżoną.

Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw początkującym wystawcom, podzielić się naszym doświadczeniem i podpowiedzieć im co powinni zrobić, żeby ich pies miał doskonale wypielęgnowaną szatę i wyglądał równie elegancko, jak prezentowane na wystawach gwiazdy.
więcej »

POLECANE ARTYKUŁY

CO W PORTALU ?

» Jak obcinać psu pazury ?

Nie wszystkie psy ścierają sobie pazury w sposób naturalny, niektórym trzeba je obcinać. Pokazujemy jak to zrobić.

» Wakacyjne przestrogi

Wakacje z psem to wielka frajda dla całej rodziny. Ci, którzy się na to zdecydowali, znajdą kilka wakacyjnych przestróg.

» Upinanie kucyka u shih-tzu

Jeśli ktoś chce wystawiać shih tzu musi do perfekcji opanować upinanie kucyka. Pokazujemy na szkicach jak go zrobić.

» Zawijanie papilotów

Są psy, które na wystawie muszą być prezentowane w pięknym, długim włosie. Na co dzień noszą więc papiloty ...

» Wyprowadzanie czy spacer ?

Często zapominamy, że psu potrzebny jest pełen atrakcji spacer. Jego brak powoduje wiele różnych problemów.

» Przygotowanie psa do wizyty w salonie

Brak czasu lub cierpliwości do zajmowania się psią sierścią ? radzimy wizytę u psiego fryzjera. Zobacz jak psa do niej przygotować.

HARD DOG RACE w Polsce

 

 
Pierwszy zorganizowany w Polsce bieg HDR, w którym przewodnik wraz z psem muszą zmierzyć się z wyjątkowo trudnymi warunkami terenowymi i pokonać 16 specjalnie przygotowanych przeszkód cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. To zachęciło organizatorow do przygotowania go ponownie, tym razem w bardziej dogodnej lokalizacji, w Zawiesiuchach niedaleko Warszawy. Więcej o tym, na czym polega ten sport, piszemy tutaj.
 

Kilka informacji o nas i o poradniku

 PiesPoradnik.pl

jest autorskim portalem przeznaczonym dla miłośników psów, którzy poszukują informacji na ich temat. Zawiera wyłącznie teksty oryginalne, które nigdzie do tej pory nie były publikowane i zostały napisane specjalnie dla portalu PiesPoradnik.pl przez członków Zespołu Redakcyjnego. 


Kim jesteśmy?

- zespołem ludzi pozytywnie zakręconych - psy to nasza pasja! Mamy ogrom własnych doświadczeń jako sędziowie kynologiczni, hodowcy i wystawcy oraz merytoryczne wsparcie lekarzy weterynarii, specjalistów od żywienia, szkoleniowców i behawiorystów.


Dla kogo jest ten poradnik?

  • Wszystkim, którzy chcą kupić psa, pomagamy w podjęciu decyzji szczegółowo opisując ponad 200 ras. Podpowiadamy co trzeba wziąć pod uwagę, by pies pasował do właściciela.
  • Nie potrafimy przejść obojętnie obok psów porzuconych, maltretowanych, czekających w schronisku na nowy dom. Radzimy jak rozszyfrować charakter psa po przejściach i co zrobić, by zwiększyć jego szansę na udaną adopcję.
  • Odkrywamy tajniki psiej psychiki. Radzimy jak wychować i wyszkolić psa oraz jak budować wzajemne relacje, żeby obecność psa w domu była radością a nie utrapieniem.
  • Pokazujemy zasady prawidłowego żywienia i radzimy jak karmić psa na każdym etapie jego życia, by do późnej starości cieszył się dobrą formą i zdrowiem. Omawiamy najczęściej popełniane błędy w żywieniu i radzimy, jak ich unikać.
  • Duży dział poświęcamy psiej sierści. Pokazujemy jak ją pielęgnować i utrzymać w idealnej kondycji. Tylko u nas można znaleźć dokładne wskazówki jak przygotować psy poszczególnych ras do wystaw i jak przy pomocy szaty podkreślić zalety anatomii i zamaskować ewentualne wady.
  • Początkujących wystawców wprowadzamy w tematykę dotyczącą wystaw, uczymy trudnej sztuki wystawiania, pokazujemy jak przygotować psa i jak go zaprezentować, żeby osiągnąć sukces.
  • Radzimy jak ciekawie zaaranżować spacer i rekreację z psem, jak sobie z nim radzić w samochodzie i innych środkach transportu, w plenerze i na wspólnie spędzanych wakacjach.
  • Przedstawiamy zasady prowadzenia hodowli, omawiamy problemy związane z jej założeniem, spełnieniem wymogów formalnych, rozrodem oraz prawidłowym odchowaniem szczeniąt.
  • Pokazujemy najczęściej spotykane choroby psów i działania profilaktyczne, które pozwalają go przed nimi uchronić. Zwracamy uwagę na niepokojące objawy, które powinny skłonić właściciela psa do wizyty w gabinecie lekarza weterynarii.
  • Przedstawiamy problemy związane ze starzeniem się organizmu i radzimy jak dbać o psa, by jak najdłuzej zachował pełną sprawność i zdrowie.  
Jeśli kochasz psy i chcesz wiedzieć o nich jak najwięcej, już dziś dołącz do naszego grona. Podziel się z nami i naszymi czytelnikami swoim doświadczeniem, zadaj pytanie lub zaproponuj temat następnego artykułu.

Serdecznie zapraszamy!

Dziwne przyjaźnie

Sonda

Skąd wiesz o portalu?

Z wyszukiwarki google
Z prasy
Z innej strony internetowej
Od znajomych
Z innego źródła

Prawa autorskie

Wszystkie materiały publikowane w tym serwisie są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2018
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.